ALFEMO'NUN PARLAYAN YILDIZI; KIDS&TEENS; ŞİMDİ TÜRKİYE'DE!

12 Kasım 2020 Perşembe

Türkiye mobilya pazarının lider markalarından Alfemo, Kids&Teens markası ile üretimini yaptığı çocuk, genç ve bebek mobilya koleksiyonlarını dünyanın dört bir yanındaki yurtdışı mağazalardan sonra yurtiçinde de büyütme ve bayilik verme kararı aldı.

Kids&Teens markasına ilişkin yurtiçi mağaza konseptinin lansmanını 2014 İSMOB Fuarı’nda gerçekleştiren Alfemo, dünyanın 10 ülkesinde açtığı 20’yi aşkın Kids&Teens mağazasından sonra Türkiye’de 5 Kids&Teens mağazasını aynı anda hizmete sokarak çocuklarımız için sağlıklı ve güvenli ürünlerini tüketici ile buluşturdu.
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, şu açıklamayı yaptı:
 
ALFEMO'NUN PARLAYAN YILDIZI; KIDS&TEENS; ŞİMDİ TÜRKİYE'DE!"Alfemo olarak 5 kıtada 60 aşkın ülkede konsept mağazalarla sektörümüzü ve ülkemizi en üst seviyede temsil ediyoruz. Alfemo olarak kurulduğumuzdan bu yana çocuk ve genç odası mobilyası üretiyor ve bu ürünlere Alfemo Concept mağazaları içerisinde corner şeklinde yer veriyorduk. Zaman içerisinde genç mobilya koleksiyonumuz tasarım, ürün çeşitliliği ve kalite olarak özellikle dünya pazarlarında önemli bir yer edinmeye başladı. Öncelikle yurt dışında Kids&Teens markası ile Alfemo Concept mağazaları dışında da Kids&Teens mağazaları açmaya başladık ve marka şu anda 10 farklı ülkede 20 yi aşkın bağımsız mağaza ile kendi kanatları ile uçmaya başladı. Hazır ve güçlü bir noktaya gelen Kids&Teens’in tüm dünyada olduğu gibi yurtiçinde de artık ayrı mağazalaşmasının zamanının geldiği kararını aldık ve mağaza konseptinden koleksiyonuna, kurumsal kimliğinden marka diline kadar bütün yönleriyle çalışmalarımızı bitirerek, 2014 Ocak ayında ISMOB Fuarı’nda lansmanını yaptık.
 ALFEMO'NUN PARLAYAN YILDIZI; KIDS&TEENS; ŞİMDİ TÜRKİYE'DE!Alfemo Kids&Teens, öngördüğümüz hızlı büyümesini o günden bu yana hem yurt içinde hem yurt dışında sürdürüyor. Hedef kitlesi geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımız olan Kids&Teens’i Alfemo’dan bağımsız, ancak Alfemo’nun gücünü arkasında taşıyan, tamamen farklı bir marka olarak yönetiyoruz. Koleksiyonlarda yer alan, Cars Mc Queen ve Dusty Planes genç odası takımlarını orijinal Disney lisansıyla tüketiciye sunuyoruz. Alfemo Kids&Teens olarak, dünyanın 45 ülkesinde Disney’in lisansörü olmaktan mutluyuz."
 
 “En son yurtdışı mağazamızı Ekim ayında Abu Dhabi’nin en ünlü AVM olan Al Wahda Shopping Mall'da açtığımız Kids&Teens markamız artık yurtiçinde de aynı hızda büyüyecek” diyen Davulcuoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Çok kısa bir süre zarfında açtığımız mağazalarla ilgili öncelikli kriterimiz yatırımcı profili ve lokasyon; Kids&Teens mağazalarının lokalizasyonunu işlek caddeler, avmler ve özellikle çocuklarımızın yoğun gittiği noktalar olarak belirledik. Kids&Teens konsepti için mobilya sektörünün genelinde olması gereken büyük metrekarelerden farklı olarak 200 ila 400 m2 civarı daha küçük metrekareler yeterli olabiliyor. Küçük metrekare de, daha az sabit gider anlamına geliyor ki bu, yatırımcı için son derece önemli bir avantaj.  Bayi yatırımını daha kısa sürede kara dönüştürebiliyor.  Yatırımcı profili olarak da anne babaları ve özellikle de çocuklarımızı hızlı ve güleryüzlü hizmeti ile mutlu edebilecek, markamızı en üst düzeyde temsil edebilecek yatırımcılara bayilik veriyoruz. Kurumsal satış ekibimizin organizasyonu ile profesyonel mimarlarımızla  projelendirmeyi tamamlayıp, dış cephe ve iç konsept uygulamalarının en efektif biçimde yapılmasını sağlıyoruz. Yatırımcı bizden dış-iç konsepti ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarıyla dünyadaki en iddialı ve tüketici dostu mağazayı, herşeyiyle tamamlanmış olarak teslim alıyor. Mağazalaşma konusunda yoğun taleplerle karşılaştık ve bu talepleri hem yatırımcının ve tüketicinin yararına olacak biçimde hızla yanıtlıyoruz.
 
ALFEMO'NUN PARLAYAN YILDIZI; KIDS&TEENS; ŞİMDİ TÜRKİYE'DE!ALFEMO gibi Kids&Teens markamızın da 2015 yılında büyümeyi sürdürerek yatırımcımıza ve bayimize kısa vadede ciro ve markalaşma anlamında önemli katmadeğer sağlayacağına dair rakamsal verilere sahibiz. Bu nedenle markaya yatırımlarımız hiç hız kesmeden devam ediyor.
Çocuklarımız, hele ki bebeklerimiz söz konusu olduğunda önceliğin güvenlik ve sağlık olduğu bilinciyle tasarım ve üretim yapıyoruz. Çok kısa bir süre önce, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, merkezi İsveç’te bulunan SP Technical Research Institute of Sweden ve TSE tarafından belgelendirilmiş, E0 belgeli materyalden ürettiğimiz Bebek Odası takımlarını Kids&Teens koleksiyonumuza ekledik. E0 normu, mobilya üretiminde kullanılan malzemenin bebeklerin hassas bağışıklık sistemine uygun, sağlıklı, güvenilir, antialerjik yapıya ve mümkün olan en düşük Formaldehit oranına sahip olduğunu gösteriyor. Türkiye’nin en sağlıklı ve güvenilir bebek mobilyalarını ürettiğimizi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
 
Kids&Teens genç, çocuk ve bebek koleksiyonlarını almak üzere gelen tüketici mağazaya girdiğinde yalnızca mobilya değil, halısından perdesine, masaüstü aydınlatmasından yatak ve uyku tekstiline beğendiği takımını tamamlayan ve konsept bütünlüğü sağlayan bütün ürünleri satın alıp çıkabiliyor. Bu durum, müşteri için olduğu kadar yatırımcı için de avantaj sağlıyor. Fiyat skalası olarak da, tıpkı Alfemo’da olduğu gibi Kids&Teens’te de nitelikli bir fiyat/kalite dengesi sağlamış durumdayız ve makul fiyatlara yüksek kalite ve tasarımlı, sağlıklı ve güvenli ürünleri tüketicilerimizin hizmetine sunuyoruz.
 
Yeni markamız KIDS&TEENS için çalışmalarımız büyük bir heyecanla devam ederken, Alfemo olarak da gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hem mağaza sayısı hem de m2 olarak büyümeye devam ediyoruz.Aralık ayında Panama, Costa Rica, Beyrut, Riyad, Cidde, Kazakistan, Kuveyt ve Bahreyn’in başkenti Manamah olmak üzere 7 farklı ülkede Alfemo mağazaları kapılarını açıyor olacak. Ayrıca Türkiye’de de 8 yeni mağaza açılışı bizi bekliyor, özetle 2014 yılını sektörümüzün üzerinde önemli bir büyüme oranı ile kapatacağımızı söyleyebilirim. 
 
Alfemo Hakkında 
1997 yılından beri, Türkiye’de, döşemeli ve panel mobilya üretimi alanında özgün tasarımlarıyla mobilya pazarında trendleri belirleyen etkin bir marka olma vizyonu doğrultusunda ilerleyen Alfemo,  mobilyada modayı belirleyen, fonksiyonel, estetik, kaliteli ve şık tasarımlı ürünleri doğru fiyat politikasıyla, hızlı ve zamanında hizmet anlayışıyla üretiyor.

Alfemo İzmir Torbalı’da 60000 m2’si kapalı toplam 200000 m2 alanda yatak odası, yemek odası, genç odası, oturma odası ve yatak-baza ürün gruplarıyla geniş bir yelpazede üretim yaparak bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuarları tüketiciye sunuyor. Dünya standartlarındaki üretimini tamamen otomasyona dayalı, SAP sistemine entegre edilmiş modern tekniklerle üretim yapan ve çevre kirliliğine duyarlı makinalarla gerçekleştiriliyor. GS Sertifikası, ISO9001-14001 Kalite Sertifikaları ve Turquality ile üretim standartlarını ulusal ve uluslararası kalite platformlarında tescilliyor.

Sepetim

Sepet Boş

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.