ALFEMO’DAN İSTİHDAM GARANTİLİ MESLEK EDİNDİRME KURSU

12 Kasım 2020 Perşembe

KURSA KATILANLAR 3 AYDA MESLEK SAHİBİ OLACAK

Alfemo Mobilya ve İŞKUR Torbalı Şube Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen 3. Mobilya Döşeme Teknikerliği Kursu, 1 Nisan Pazartesi günü başlıyor.

Eğitimden yararlanmak isteyen adaylar İzmir Torbalı İŞKUR Şube Müdürlüğü’ne, Alfemo Mobilya’ya şahsen veya Kariyer.net (ref.STAJYER) üzerinden başvurabilirler. Görüşmeler 26-27 Mart tarihlerinde 09.00-16.00 saatleri arasında Torbalı Ticaret Odası’nda yapılacak.

İstihdam garantili kurs ile işsizliği azaltmayı amaçlayan Alfemo Mobilya, İŞKUR Torbalı Şube Müdürlüğü işbirliği ile topluma olan sorumluluğunu yerine getiriyor.

 

‘2012’de kursa katılan 27 kişiyi istihdam ettik’

Ülkemizde önemli bir sorun olan işsizliği azaltmak için özel sektöre büyük görevler düştüğünü söyleyen Alfemo Mobilya Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral, “Biz, elimizden gelen ne varsa yapıyoruz ve yapmaya hazırız. Amacımız üreten bir toplum olmak. 2011-2012 yıllarında İŞKUR Torbalı Şube Müdürlüğü işbirliği ile Mobilya Döşeme Teknikleri kurslarına 39 kursiyer katılmıştır. Kursu başarı ile tamamlayan 30 kursiyerden 27’si tarafımızdan istihdam edilmiştir. Gelen talepler doğrultusunda bu yıl 3. Mobilya Döşeme Teknikerliği Kursunu başlatıyoruz” dedi.

 

Mobilya Üretim Teknikleri Kursu da açılıyor

  1. Mobilya Döşeme Teknikerliği kursunun yanında Mobilya Üretim Teknikleri Kursu da başlatan Alfemo Mobilya, bu kurs ile mobilya üretmenin inceliklerini öğretecek. Mobilya Üretim Teknikleri Kursu 2 ay sürecek.

Mobilya Döşemeciliği kursunda ise eğitimler Alfemo Mobilya’nın Torbalı’da bulunan fabrikasında verilecek. Eğitimler hafta içi günde 8 saat olacak ve 3 ay sürecek. Kursiyerlerin 18-35 yaş arası ve en az ilkokul mezunu olması isteniyor. Kursiyerlere İŞKUR tarafından günlük 20 lira cep harçlığı verilecek ve genel sağlık sigortaları yapılacak. Alfemo ise kursiyerlere servis ve yemek temin edecek.

Sepetim

Sepet Boş

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.