ALFEMO’DAN REKOR MAĞAZA AÇILIŞI… 2015 İLK DÖRT AYINDA 41 MAĞAZA BIRDEN AÇTI.

12 Kasım 2020 Perşembe

Modern mobilyanın lider markası Alfemo, 2015 yılı ilk dört ayında  gerçekleştirdiği atılımla mağazalaşma alanında büyük bir başarıya imza attı. Marka, ilk dört aylık dilimde yurt içinde 25, yurt dışında 16 konsept mağaza birden açarak önemli bir rekora imza attı.
 
Konuyla ilgili bilgi aldığımız Alfemo Genel Müdürü Ramazan Davulcuoğlu, şu açıklamayı yaptı: “2015 yılı başından bu yana Türkiye’de ve dünyada mağazalaşma alanında ciddi bir atılım gerçekleştirdik. Daha almamız gereken çok yol ve çok daha büyük hedeflerimiz olmasına rağmen, markamızın gösterdiği bu yukarı doğru ivmenin, daha büyük başarıların habercisi olduğu kanaatindeyim. Alfemo olarak; yeniden yapılanma sürecini başlattığımız 2012 yılından bu yana, mobilya endüstrisindeki trend, değişim ve yenilikleri tasarladığımız ürünlere yansıtmayı misyon edindik. Şirketimiz bugün; mobilya tasarım, üretim ve satış bazında Türkiye’nin ve bölgenin lider üreticilerinden biridir. Yakaladığımız sürdürülebilir büyümeyle, sağlam ve kararlı adımlarla yol almaktayız. Bugün Türkiye’nin en bilinen ve prestijli mobilya markaları arasında yer alan Alfemo; tüketici beklentilerine yönelik ürünleri ve hizmet kalitesi ile sektöre yön vermektedir. Yüksek üretim kapasitesi, güçlü satış/ dağıtım ağı ve arkasına aldığı Turquality desteği Alfemo’ya çok geniş bir coğrafyadaki tüketicileri kaliteli ve yenilikçi, tasarım ürünü mobilyalarla buluşturma olanağı sağlamaktadır. Nitelikli insan kaynağı ve 
Ar-Ge’ye yaptığımız yatırımlar Alfemo’yu mobilya endüstrisinde trendlere yön veren bir marka konumuna getirmiştir. 

Davulcuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu yapılanma politikası çerçevesinde; mağazalaşmada da çıtayı yükseltmeye devam etmekteyiz. Mağazalaşma hızıyla beraber mağaza hizmet kalitesi de rekabette önemli yer tutuyor. Tüm alt yapımızı, ürün stratejimizi, mağaza konseptimizi, sistem entegrasyon donanımımızı yurt dışında mağazalaşarak bir dünya markası olma hedefine ve yurt içinde de dünya standartlarında hizmet kalitesini mağazalarımızda uygulamaya yönelik olarak kurguladık.” 

Hizmet kalitesinde dünya standartlarına ulaştık…

“Bugün Alfemo’nun farklı m2, lokasyon ve pazarlar için uygulanabilir, dünya standartlarında mağaza konsepti var. Müşterilerimize en yakın noktadan temas etmek amacıyla ürünlerimizi, Alfemo Hizmet Kalite Standartları ile beraber onların yanı başlarına kadar taşıyoruz. Hizmet kalitesini en üst seviyeye getirmek için yaptığımız yatırımlar ve eğitim programlarımız sonucu bugün bu alanda sektör lideriyiz. Konsept mağazalarımızla modern, fonksiyonel ve en son tasarım ürünü koleksiyonlarımızı, home decor aksesuar ürünlerimizi, yatak merkezimizde en son teknoloji ile üretilen yatak, baza ve uyku ürünlerini, Kids&Teens ile en sağlıklı ve güvenli bebek, çocuk ve genç mobilyasını  bir araya getirerek, geniş bir skalada tercih imkânı yaratıyoruz. 

Yurt içinde Hızlı Büyüme Dönemine Girdik…
2015 yılı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan Aylarında Yurtiçinde 25, Yurtdışında açtığımız 16 mağaza ile adım adım önce bölge sonra dünya markası olma adına hedeflerimize yaklaşmış bulunuyoruz. İlk 4 ayda Alfemo ana markamız ciddi bir hızlı büyüme dönemine girdi.  Ankara’da Konya yolu, Ayaş yolu ve Etimesgut’ta 3 mağaza birden açtık. Malatya Battalgazi ve Yeşilyurt’ta 2, Diyarbakır Bağlar ve Urfa Yolu’nda 2,  İzmir Aliağa ve Bayraklı Folkart’ta yine 2, Aksaray, Trabzon Söğütlü, Bodrum, Yalova ve Eskişehir’de birer olmak üzere Türkiye’mizin 14 önemli lokasyonunda Alfemo Konsept Mağazaları’nı tüketici ile buluşturduk.” 

Kids&Teens; Bebek, Çocuk ve Genç Mobilya pazarının yeni yıldızı oldu…

“Öte yandan; Bebek, Çocuk ve Genç mobilyası pazarına yeni bir soluk getiren Kids&Teens markamız için bu yılı lansman yılı olarak belirlemiştik. Ve öngördüğümüz şekilde bu marka hem yatırımcıların, hem tüketicinin çok ilgisini çekti. 2015 yılının ilk 4 ayında 11 yeni mağaza birden açarak hızla büyümeye ve hedeflerimize adım adım ulaşmaya devam ediyoruz. Kids Teens mağazalarımızın ilk Dördü; Türkiye’nin mobilya ticareti açısından kilit noktaları olarak kabul edilen İstanbul Masko, İstanbul Modoko ve Ankara Siteler ve İzmir Karabağlar'da hizmete girdi. Bu önemli lokasyonlar dışında Kids&Teens markamızı İstanbul Beşyüzevler, Ankara Çayyolu, Turan Güneş, Antalya, Düzce, Siirt, Elazığ mağazalarımızda ilk 4 ayda tüketici ile buluşturduk. Hali hazırda devam eden görüşmeler ve yoğun talepleri de göz önünde bulundurursak;  2015 yılını rekor sayıda mağaza ile kapatacağımızı söyleyebilirim.”

Global Pazarda büyümeye devam…

Global pazarda da tıpkı Türkiye’deki gibi çok hızlı bir büyüme ve mağazalaşma çalışması içerisindeyiz. Turquality’den de aldığımız destek ve güçle;  2015 ilk çeyreğinde Suudi Arabistan’ın Riyad, Cidde ve Medine kentlerinde; Lübnan Beyrut’ta, Kazakistan Çimkent, Bahreyn, Kuveyt, Kuzey Irak Erbil, Mısır Kahire ve Kosta Rica’nın başkenti San Jose’de olmak üzere  toplam 10 mağazamız birden hizmete girmiş bulunmaktadır.  

Aynı şekilde Kids&Teens tarafında da yurtdışı mağaza atağımız devam ediyor. İlk dört aylık dilimde mevcut mağazalarımıza 6 yeni mağaza birden eklemiş bulunmaktayız. Kuveyt’te açtığımız 3 mağaza ile beraber Suudi Arabistan Riyad, Medine ve  Ürdün mağazalarımız hizmete girdi. Halen gelen yoğun talepler titizlikle değerlendirilerek kriterlere uygun bulunanlar hızla anlaşmaya bağlanıyor.

Alfemo’nun artık tüm yatırımlarını tamamlamış, son teknoloji üretim araçları ile üretim yaparak trend yaratan, güvenilir, dayanıklı ve kaliteli ürünleri Londra’dan Duisburg’a, Lübnan’dan Kazakistan’a, Mısır’dan Kosta Rica’ya global arenada tüketicilerine sunan uluslararası bir oyuncu olduğunu belirten Davulcuoğlu, "Yakın coğrafyamız başta olmak üzere Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika’da markamız için önemli bir potansiyel görüyoruz. Alfemo Home Concept mağazalarımızla ürünlerimizi satışa sunduğumuz bu ülkelerde aldığımız tüm olumlu işaretler, ürün çeşitlerimizin, kalitesinin ve satış sonrası desteğimizin başarılı; fiyat seviyelerimizin ise rekabetçi ve erişilebilir olduğunu gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

Alfemo Türkiye Kids&Teens Türkiye Alfemo Global Kids&Teens Global
Ankara/ Ayaş Yolu 1 Ankara/ Siteler 1 S. Arabistan/ Riyad 1 Kuveyt 3
Ankara/ Konya Yolu 1 Ankara/ Turan Güneş 1 S. Arabistan/ Cidde 1 S. Arabistan/ Medine 1
Ankara/ Etimesgut 1

Ankara/ Çay Yolu

1

S. Arabistan/ Medine

1 S. Arabistan/ Riyad 1
Malatya/ Battalgazi 1 İstanbul/ Beşyüzevler 1 Lübnan/ Beyrut Bahreyn 1 Ürdün 1
Malatya/ Yeşilyurt 1 İstanbul/ Modoko 1 K. Irak/ Erbil 1    
Diyarbakır/ Bağlar 1 İstanbul/ Masko 1 Mısır/ Kahire 1    
Diyarbakır/ Urfa Yolu 1 İzmir/ Karabağlar 1 Kosta Rika/ San Jose 1    
İzmir/ Bayraklı Folkart 1 Antalya 1 Kuveyt 1    
İzmir/ Aliağa 1 Elazığ 1 Kazakistan/ Çimkent 1    
Muğla/ Bodrum 1 Siirt 1        
Trabzon/ Söğütlü 1 Düzce 1        
Aksaray 1            
Eskişehir 1            
Yalova 1            

Sepetim

Sepet Boş

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.